Nový starosta Drnholce zvolen

07.04.2009 08:37

V pondělí 6. dubna se uskutečnilo jednání  zastupitelstva  Městyse Drnholec,na kterém proběhla volba  nového starosty za nedávno zesnulého Josefa Čápka. Krátce po 18. hodině  zahájil jednání  dosavadní místostarosta Mgr. Alois Švejda, který  na úvod přečetl své prohlášení, v němž zdůvodnil,  proč odstupuje z funkce nejen místostarosty, ale i  odchází ze zastupitelstva. Nečekal na odvolání,   změněné poměry v  zastupitelstvu proměnili zástupce za ODS z dosud vládnoucích na  opoziční.  Novým starostou byl zvolen Jan Ivičič, který dosud pracoval jako  kastelán  zámku v Mikulově, novou místostarostkou dr. Jana Kalandrová (oba za Drnholec 2006) a členem  rady se stal Karel Šebesta za KSČM, který nahradil  odvolaného radního  Jaroslava Růžičku Pětičlennnou radu doplňují stávající zastupitelé Radim Kalianko a Věra Hadašová. V součsné radě sedí tedy zástupci všech stávajících  subjektů,  které se dostaly v posledních vobách do  zastupitelstva.

Je škoda, že dosavadní místostarosta  byl  okolnostmi  přinucen odejít  od   rozdělané práce. Bohužel, osud mu nepřál Výměna šesti  členů  zastupitelsva v průběhu tohoto  volebního  období znamenala  ve svém důsledku i  změny na radnici  v  průběhu volebního  období. Říká se, že povoz  nemá  být v půli kopce přepřahán, stejně tak nemá být znemožněno  v půli období místním politikům dokončit započatou práci. Bývalému místostarostovi patří  poděkování za dosavadní práci  a nové radě dobrou vůli dokončit  započaté  projekty a hodně  štěstí.

 

—————

Zpět


O víně v Drnholci

Drnholec a víno

18.04.2009 22:09
                V archívních fondech jihomoravského městečka Drnholce, uložených především v pobočce Moravského zemského archívu v nedalekém Mikulově, s nímž ve svých počátcích soupeřilo o...

—————

Všechny články

—————